У п’ятницю, 18 жовтня, у Полтаві відбулась церемонія нагородження переможця конкурсу «Велопрацедавець року». Конкурс, що відзначає найбільш зручні для велосипедистів підприємства, офіси та організації, проходив у Полтаві вперше. На звання «Велопрацедавця року» у Полтаві претендували 9 компаній. 

Велопрацедавець року Полтава 2019

Перемогу у конкурсі та кубок «Велопрацедавця року» отримала компанія «Аврора — сім’я соціальних магазинів». Для велосипедистів тут облаштували: дві криті велопарковки під відеонаглядом та цілодобовою охороною (гостьова на 6 місць та корпоративна на 18 велосипедів), велоаптечку (набір інструментів для швидкого техобслуговування велосипеду), насос для підкачки колес, переодягальню, душ, нещодавно з’явилась пральна машина. Також на підприємстві активно розвивають корпоративну велокультуру: щомісяця влаштовують «Ранкову велокаву» (пригощання кавою співробітників, які приїхали на роботу велосипедом), спільно беруть участь у міських велоподіях та влаштовують велосипедні поїздки з колегами за місто. Окрім цього, при підприємстві створена громадська організація «Аврора спорт», яка займається розвитком спортивної корпоративної культури серед співробітників. 

«У планах — придбати корпоративні велосипеди та замінити велопарковки біля наших магазинів на більш зручні», — говорить виконавчий директор «АВРОРА СПОРТ» Артем Павлов. 

Призерами конкурсу стали ТОВ «Ді-стар» (виробництво алмазного інструменту) та ТОВ «Системи модернізації складів» (виробництво складського обладнання). 

Призерам конкурсу вручили подарунки від національних партнерів конкурсу – robota.ua та юридичної фірми Everlegal, а компанія-переможець отримала також сертифікат на 1500 гривень від локального партнера з подарунків — магазину «Велоцентр».  

«Цікаво, що Полтава стала найактивнішою за кількістю учасників конкурсу серед 7 міст України, які також проводили його вперше (Харків, Одеса, Херсон, Кривий ріг, Вінниця та Запоріжжя) і навіть випередили Київ, де конкурс проводиться вже 10 років, — розповідає Ірина Садовнікова, організаторка конкурсу в Полтаві. — Особливо гостро для мешканців, які працюють за містом на цих підприємствах, стоїть проблема повної відсутності велоінфраструктури на таких вулицях як Кивїське/Харківське шосе, Кагамлика, Бірюзова, Зіньківська, Половка, де рухається велогабаритний та вантажний транспорт»

Дипломи учасників отримали: «Полтавський автоагрегатний завод» (машинобудування), Weatherford Україна (надання сервісних послуг нафтогазовим підприємствам), БК «Укрбурсервіс» (видобувна промисловість), АТ «Полтаваобленерго» (енергетика), Філія АТ «Укргазвидобування» в Полтаві (видобування вуглеводнів), METRO Cash & Carry Ukraine (оптова торгівля у сфері продуктовго рітейлу).

фото Юрій Репало

Компанії могли взяти участь у конкурсі, подавши заявку до 20 вересня. Після отримання заявки був проведений велоаудит (перевірка заявлених умов під час візиту на підприємство), а пізніше — оцінювання журі заходів з популяризації велокультури у компаніях. Журі конкурсу: Юрій Репало (ГО «ВелоПолтава»), Тетяна Філенко (ГО «ВелоПолтава»), Ігор Ізотов (журналіст UA:Полтава) та Ірина Садовнікова (ГО «Сіті Лаб», організаторка конкурсу). 

Партнери конкурсу — Полтавська асоціація бізнесу. 

Організатором національного конкурсу є U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва). Локальним координатором конкурсу у Полтаві є ГО «Сіті Лаб». 

Метою конкурсу є популяризація їзди велосипедом по місту і впровадження корпоративної велокультури, яка зміцнює здоров’я співробітників, скорочує кількість лікарняних і підвищує рівень працездатності.