Ви, напевно, чули про коронавірус 2019-nCoV, що був виявлений у Китаї. За інформацією Міністерства охорони здоров’я з 26 січня в аеропорту Бориспіль буде запроваджений температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю. Фахівці санітарно-карантинного підрозділу підготовлені та укомплектовані інфрачервоними термометрами. При виявленні громадян, які за зовнішніми ознаками будуть мати стан захворювання на ГРВІ, радитимуть їм звернутися до лікарів та, у разі необхідності, негайно направлятися до фахівців.

Настя з Полтави, яка зараз мешкає у Китаї поділилася інформацією та своїми думками про коронавірус:

“Якщо кому цікаво висловлю свою думку про те, як тут йдуть справи. Я зараз живу в Китаї провінції Ганьсу. Ніколи не думала що можу зіткнутися з таким в житті, але і наприклад, про війну в Україні я теж не могла подумати, як і багато про що ми не замислюємося, що це може статися десь поруч і не дай бог з твоїми родичами або тобою.

Ви напевно знаєте про новий коронавірус, який призводить до пневмонії та іноді до летальних наслідків. Спочатку я не сильно замислювалася і боялася. Думала, що більше роздмухують жах і загрозу того, що відбувається, так як, на жаль, від пневмонії щороку помирають люди. Але ось уже як п’ять днів, і з кожним днем ​​все більше і більше людей, хворіють на цей вірус. На даний момент 2684 людей заражених, і це число з кожним днем ​​все збільшується з чималою швидкістю, що не може викликати тривогу.

У провінції де живу я, за останніх два дні з’явилося 7 випадків захворювання. Як китайці борються з цим:
– не дивлячись на те що тут править компартія, слава Богу немає такого як було в СРСР (вибухнула ЧАЕС і ні кому не говорили, і людей не евакуйовували) тут можна подивитися статистику щогодини як вірус поширюється;

Коронавірус у Китаї статистика на 26 счіня 2020 року

– людей всюди застерігаю менше виходити на вулицю, зустрічатися з родичами, ходити в громадські місця;

– місто Ухань і наближені міста закрили, не можна ні заїхати ні виїхати ні прилетіти ні полетіти то туди (та ті хто хотів заздалегідь виїхав звідти) і проводять профілактику в цих містах;

– почали будувати там дві лікарні, які збираються відкрити 3 лютого, що б приймати хворих;

– в тих містах, де менше хворих закрили кінотеатри, більшу кількість барів і закладів та будь-які місця де можуть збиратися люди;

– з нашого міста відправили бригади військових лікарів в ті провінції. Зараз на вулиці людей зустрінеш мало, багато хто сидить по домівках.

Хочу вірити, що це все скоро закінчитися, і щоб китайці зрозуміли що не можна їсти все, що рухається, так як цей вірус передався від диких тварин, які вони їли. Але і хочу вірити, що тут люди знають як припинити поширення та вилікувати всіх людей. Бережіть себе і будьте здоровими.”

Дякуємо Анастасії, за інформацію, та бажаємо всім здоров’я і спокою.