14 жовтня українці святкують одразу три взаємопов’язані між собою свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва та День захисника України. Саме з нагоди цього дня полтавцям пропонують долучитися до особливої екскурсії «Відомі чоловіки Полтави». Якщо Ви чули про проект «Таємнича Полтава» і відвідували разом з ними тематичні екскурсії, присвячені історії, архітектурі та відомими людям Полтавщини, не проґавте цю святкову екскурсію! У минулі роки тема «Славні доньки Полтави» зібрала безліч схвальних відгуків від її учасників. Там мова йде про видатних панянок, життя яких безпосередньо пов’язане з Полтавою. Цьогоріч полтавці мають нагоду познайомитися з її «чоловічим» віддзеркаленням. Тож якщо вам сподобалися «Славні доньки..», додайте до колекції вражень ще й «Відомих чоловіків Полтави»    

Оскільки екскурсія приурочена до Дня захисника України – 14 жовтня, дуже символічно, що мова йтиме про 14 відомих чоловіків Полтави. Подія запланована на післясвятковий день – 15 жовтня і невеличкий дощик не стане на заваді планам.

Тема екскурсії – полтавці ХVІІІ ст.-ХХ ст. Під час пішої мандрівки містом ви познайомитися з життям полтавських полковників Війська Запорозького Федора Жученка та Івана Левенця, почуєте історію з життя сім’ї Горленків, які свого часу підтримали Мазепу та дізнаєтеся, за що полтавський козак Павло Руденко був вдячний Петрові I до кінця життя. На цій екскурсії вам розкриють секрет карколомних військових кар’єр Івана Паскевича та миргородського полковника Василя Капніста, піднімуть завісу таємничості над особливими стосунками Івана Котляревського з пані Стеблін-Камінською та її чоловіком. Ви почуєте про княза-пивовара Віктора Кочубея, археолога Микола Макаренка, який на початку ХХ ст.. перевіз до Полтави цілу церкву, а також про Йозефа Хмелевського, Гліба Котельнікова, Миколу Міхновського, Юрія Кондратюка.

Проект «Таємнича Полтава» об’єднує однодумців на основі спільних відвідин музеїв та екскурсії в межах Полтави і Полтавського району. Осінній мандрівний сезон виявився багатим на нові тематичні прогулянки, котрі є продовженням вже відомих екскурсій. Так 1 жовтня відбулася архітектурна екскурсія «Українські риси» в архітектурі Полтави», яка є продовженням тем «Полтавський модерн» та «Забуті сторінки полтавського класицизму». Автор цих екскурсій в останні вихідні жовтня проведе ще одну нову  ексклюзивну екскурсію: «Торгівля у Полтаві минулого століття». А 5 листопада всі охочі зможуть дізнатися, «Чого не їли наші предки» на «гастрономічній» екскурсії Полтавою для полтавців. 

Приєднуйтеся! Запис на сайті: ingreen.in.ua