1 березня о 13.00 народне гуляння “Весела масниця або КОЛОдій” від Полтавського міського будинку культури на театральній площі міста.

Ви станете свідками запеклої Великої полтавської битви млинців і вареників з сиром – традиційних смаколиків на свято Масниці.

Усі присутні матимуть змогу поласувати смачними млинцями та чаєм!

Колодій або весела масниця у Полтаві 2020

Свято Колодія — одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи, відоме як Колодія, Колодка, Масниця тощо.

Це велике свято триває протягом семи днів. Усі ці дні люди не роблять значних робіт, не шиють і не прядуть, а славлять сонце, весну і світло.

Традиційно в народі цілий тиждень мав назву “бабський” – жінки збирались у шинку і справляли “народини”, “хрестини”, “весілля”, смерть” Колодки (символу роду). В ці дні їм було дозволено жартувати над чоловіками та робити їх своїми підкаблучниками.

Це свято багате веселими та радісними ігрищами. Колодій жартує, однак водночас і навчає тих, хто не одружився або не має дітей. Хто довго дівує і парубкує – носитиме в цей день колодку!