12 травня до Полтави прилетів гурт AVIATOR в рамках туру “По небу”. Ми вирішили вийти за рамки та взяти ексклюзивне інтерв’ю перед концертом в Villa Крокодила у вокалістів, музикантів та майбутніх пілотів Ігора Воєвуцького, Андрія Сторожа та Дмитра Тодорюка.

гурт AVIATOR у Полтаві

Куда Полтава (К): Де ви сховали літак, коли прилетіли до Полтави?
Авіатор (А): –  В Миргороді, у нас є своя висота до 1200 м, та більше і не треба – гарний вигляд з ілюмінатора, з кабіни видно річки, поля, міста. Під час туру ми сідаємо на військові бази або аграрні поля 🙂

К: – Хто з вас літає найбільш впевнено?
А: – Ми зараз вчимося, є курсантами льотної школи, сьогодні було п’яте заняття. Не можна вирізнити, хто найкраще, але задатки до польоту є у всіх.

К: – Ви й раніше захоплювалися авіацією?
А: – Так, з самого початку, коли створювався гурт AVIATOR, шукали, щось спільне, шо має відношення до авіації. Ігор, наприклад, з дитинства захоплювався створенням моделей літаків і це йому дуже подобалося. Вся стеля в дитячій кімнаті була в літаках.

К: – Де зараз колекція літаків, залишилася для історії?
А: – Так, десь є, треба пошукати. Дмитро в свій час стрибав з парашутом. Був екстримально-пробний стрибок. Андрій, просто романтик і кіноман 🙂 В той час, якраз вийшов фільм “Авіатор”.

К: – Вам говорили, що в Полтаві є музей дальньої авіації?
А: – Ні, але нам цікаво, завтра заїдемо туди. Не для PR, нас насправді, дуже цікавить все, що пов’язане з авіацією. Це сенс нашого життя, ми закохані в небо і наш літак АН-2. Коли раніше доводилось, щось “притягувати” для PR, то зараз життя саме підкидає нам різні моменти: крадуть гітари, ламаються ноги… (травма Дмитра).

К: – Бережіть речі, у минулому році, в Полтаві у Дзідзьо поцупили півмільйона.
А: – Це прикро, в нас теж були подібні моменти: вибивали задні стекла, крали гітари.

К: – Давайте постукаємо по дереву, щоб такі випадки з AVIATOR більше не повторювалися.
Більше 10 років ви разом, вам не набридло?
А: – Ні, ми тільки входимо в смак. Знаєте, як яблуко, спочатку ми його тільки вкусили, а зараз воно достигло. Ми зараз змінили принцип підходу до творчості, запису. Зовсім по іншому стали мислити, і нам це цікаво, томущо це наш розвиток, розвиток нашої творчості. Люди, які нас оточують, по іншому дивляться на речі.
Під час концертів нашого туру “По небу”,  ми хочемо передати той кайф і драйв, коли сидиш за штурвалом, через музику виплеснути на глядачів. Щоб у них також відбулося це перехоплення подиху. Для нас вихід на сцену і посадка за штурвал емоційно збігаються.

К: – Тобто “батарейки” не сідають?
А: – Ні, навпаки, енергія в нас з’являється, 21 століття – виходимо на сонце і заряджаємося 🙂
Насправді, ми займаємося улюбленою справою, тому це не може виснажувати. Для нас улюблена справа, як сонце, що заряджає нас. Ми, взагалі, прихильники альтернативних джерел енергії. Плануємо поїхати на виставку літаків в Париж, звичайно як відвідувачі. Хоча, можливо приглянемо собі якийсь літак 🙂

К: – Можливо, AVIATOR’-ру зроблять гарну знижку? 🙂
А: – Так, доречі сьогодні український літак “Мрія”, найбільший літак у світі вилетіла в комерційний політ до Австралії.

К: – Можливо, огранізувати концерт AVIATOR в небі, на літаку?
А: – Так, туди можна помістити всіх глядачів Villa Крокодила 🙂

К: – Ми відчули, що ви цікавитесь авіацією не словом, а ділом. Чи закінчується AVIATOR на сцені, чи є у вас нормальні стосунки, спільний відпочинок поза концертною діяльністю?
А: – Якщо взяти наш гурт 10, чи навіть 5 років назад, це був більше проект, зібраний грати класні пісні. Зараз він переріс у справжню сім’ю. AVIATOR зараз – це атмосфера, стан душі, стиль життя, це зовсім інше, ніж раніше. І всі люди, які з нами працють, вони або потрапляють на єдину хвилю з нами, або ні. Важливо щоб люди відчували нашу атмосферу та кайфували разом з нами.

гурт AVIATOR у Полтаві концерт 2016

К: – Тур розпочався відносно недавно, чи траплялися з вами якісь незвичайні моменти?
А: – Найбільш несподіваний випадок, це зламана нога Дмитра, йому вперше за понад 10 років довелося співати сидячи, відчуваючи себе бардом 🙂 Навіть концерти виявилися під загрозою, режесура, дійство на сцені не передбачало сидячих виступів. Але Діма сказав, ніяких переносів, я справлюсь. Люди з розумінням віднеслися до цього. У Полтаві він виступатиме вже на повну силу.

К: – Питання про соціальну активність. Чи спілкуєтеся ви, напряму, з прихильниками через соцмережі?
А: – Так, абсолютно, крім офіційної сторінку, яку веде наш менеджмент у нас є власні профілі, куди наші фани пишуть, переживають, підтримують, запитують про концерти. Тобто, люди цікавляться, і ми особисто, по можливості, відповідаємо. Ось нещодавно написала дівчина, з проханням вислати фото з автографом. Хоча іноді трапляються випадки, коли фанати можуть, дещо переходити межу. Але ми нормально реагуємо на бажання сфотографуватися, побачитись, дати автограф.

гурт AVIATOR у Полтаві концерт 2016 фанати

К: – Чи змінилися фанати за ці роки?
А: – Перша хвиля фанів подорослішала, але все одно продовжує приходити на наші концерти. Ось у Херсоні був випадок, підбігають дівчата і кажуть, що росли на наших піснях, а про Ігора мріяли, як про майбутнього чоловіка. Чекали 🙂

К: – Були якісь приємні сюрпризи від фанів?
А: – Великий торт зроблений з текстів наших кращих пісень, не надрукованих, а зроблених прописом. Нам дуже приємний був цей знак уваги.

К: – Останнє запитання, які у вас будуть побажання для полтавців?
А: – Ми всім нам бажаємо миру, в першу чергу, більше приводів для усмішок і створювати ці приводи самим. Усміхатися, радіти, що ти здоровий, допомагати один одному. Цінувати дрібниці та нести доброту.

Андрій Полтавський “Куда Полтава”