16 травня о 18:00 вистава “Французька сторінка у житті Короленка”. Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка
.
На початку 1914 року Володимир Короленко отримує звістку про вагітність молодшої доньки Наталки та разом з дружиною й старшою донькою Софією їде до Франції. Письменник оселяється в Ларденах поблизу Тулузи та працює над підготовкою до видання повного зібрання творів. Разом з зятем Костянтином Ляховичм він їде з Франції на лікування в Німеччину. Саме там В.Г.Короленко отримує тривожну звістку про передчасні пологи Наталки. Після повернення до Франції письменник дізнається про початок першої світової війни. З хвилюванням та гіркотою він говорить про трагедію світового масштабу, про сотні скалічених людських доль.

Центральним епізодом вистави є сцена з оповідання В.Г.Короленка «Полонені». У ній відбувається зустріч між французькою матір’ю-вдовою та полоненим німцем. Жінка зустрічає нещасного воїна як ворога, але згодом приходить до думки, що то не він винен у смерті її чоловіка. Винні у цьому тільки ті люди, які розв’язали криваву війну. Попри війни і світові катастрофи життя не припиняється. Продовжують народжуватися діти, люди радіють новому сонцю та початку нового дня. В.Г.Короленко стає дідусем і вся його родина відчуває себе щасливою.
.
У головних ролях: Vlad Borisenko Елена Филоненко Серёга Дремов Alona Mykolayenko Олексій Орел та ін.
Вхід на виставу – безкоштовний.
Реєстрація обов”язкова! 066 9385802 (в робочий час!)