Хай в Україні не вирощують каву, але тут є люди, для яких кава це мистецтво і життя.

1-2 квітня Kyiv Coffee Festival відкрив фестивальний сезон на «Арт-завод Платформа». Загальні враження від фестивалю – мегапозитивні, чудова організація, а недільня дозволила насолодитися дійством повністю.

Kyiv Coffee Festival 3.0

У межах цього заходу вперше у світі  пройшло одночасно п’ять національних кавових чемпіонатів. За даними міжнародної організації Speciality Coffee Association (SCA), яка об’єднує кращих кавових фахівців Європи та Америки, вперше в світі 5 національних чемпіонатів пройшло одночасно на одній локації.

Cup Testing Ukrainian Coffee Champion ships 2017

алкоголь та кава Ukrainian Coffee Champion ships 2017

 

У неділлю Kyiv Coffee Festival визначив найталановитіших бариста, які в цьому році будуть захищати честь України на міжнародних чемпіонатах в 5-ти дисциплінах

Чемпіон України з приготування кави у джезві – Анна Подоляк

Чемпіон України з каптестінгу – Аліна Вітренко

Чемпіон України Брюверс Кап – Оксана Вітинська

Чемпіон України з Латеарту – Олександр Беніцький

Чемпіон України «Кава та Алкоголь» – Іван Яремчук

Чемпіони кавового чемпіонату Ukrainian Coffee Championships 2017

Приємно, що баріста з Полтави, Андрій Купко (Kofein), став фіналістом змагань з Латеарту. У напруженій боротьбі фінальних змагнь, він посів п’яте місце кращих латеартщиків України. На наступний рік, сподіваємось, стане чемпіоном!

Latte Art Ukraininan Coffee Championships Андрій Купко Полтава

Співпраця команди ULICHNAYA EDA і організації SCA дозволила провести захід згідно з регламентом світових чемпіонатів. Для дотримання стандартів і об’єктивного суддівства було запрошено іменитих міжнародних суддів з багаторічним стажем – Соня Бьорк Грант, Тібор Хайцкунк, Елізабет Серено, Ставрос Лампрінідіс, Джекі Мелоун, Крістос Лукакіс », – підкреслив Андрій Чуковський, комунікаційний менеджер організації SCA в Україні.

Кофе чемпионат Киев Андрей Чуковский

Крім видовищних чемпіонатів, Kyiv Coffee Festival зібрав понад 50 кав’ярень, 15 обсмажувальників, тисячі професіоналів кавового світу і просто любителів кави з усієї країни. Були представлені і 3 кав’ярні з Полтавщини: Кавун, Кофеін та РокКава

Кавун Полтава на фестивалі кави

Кав’ярні та кондитерські пропонували поласувати кавою, зваренною безліччю способів, кавовими міксами, коктейлями та звичайно десертами. Каву не лише продавали, кожна кав’ярня готувала дегустаційні сорти кави, було випито 12 тисяч безкоштовних чашок кави.

Кемекс альтернативна кава кавафест

Цей захід був цікавим не тільки для працівників кавової індустрії. Багато тематичних зон дозволили кожному гостю знайти для себе гарний спосіб провести перший теплий вікенд року з друзями і близькими.

Арт-завод Платформа кофе фестиваль 2017

– Команда Barista School проводила майстер-класи дітей від 3-х років.
– У лекторії протягом двох днів проходили лекції про юридичні аспекти відкриття кав’ярні, як заснувати інформаційний ресурс про каву і багатьох інших корисних темах від професіоналів даної індустрії.
– Музична сцена зібрала молодих і вже відомих музикантів: Adm: t, Женя і Катя, Teatr-Pralna, Маргарита Двойненко, Афродизиак, Zerno, Ангажемент на вівторок.

Ангажемент на вівторок концерт
– Кінотеатр під відкритим небом подарував можливість на великому екрані подивитися фільми 40-60-х років, загорнувшись у плед і зігрівшись глінтвеном.

Кіно під видкритим небом чорно-біле
– Традиційний фуд-корт від команди Ulichnaya eda нагодує всіх, хто за зиму скучив за “Фестивалями вуличної їжі”.
– Лаунж-зона з вогнищами, пуфами і шезлонгами створили атмосферу заміського відпочинку, і дозволили гостям відпочивати до самого пізнього вечора.

Приємно, що кавова культура в Україні розвивається. Їдемо до Будапешта, вболівати на Чемпіонаті Світу? 🙂

Організатори: ULICHNAYA EDA (ulichnayaeda.com.ua) і SCA в Україні